[ad_1]

یک واقعیت وجود دارد که به شدت از آخرین ماه های پر از عصبانیت و دراماتیک زندگی سیاسی ایالات متحده پدیدار می شود: هیچ یک از بازیگران یا مدعیان درگیر نمی توانند و بدون کتاب مقدس و قدرت تحریک کننده آن کاری انجام نخواهند داد. محتوای مذهبی به طریقی ویرانگر بازگشت ، زیرا در میان معترضانی که به کنگره حمله کردند – “عیسی نجات می دهد” ، “نانسی پلوسی شیطان است” با علائم مختلف خوانده شد – و هنگامی که جو بایدن سوگند یاد کرد که یک کتاب مقدس باستانی و حجیم از خانواده باشد .

به طور خلاصه ، عیسی در همه جا حضور دارد ، حتی در کنگره جدید ، جایی که فقط یکی از تازه منتخبان خود را بی ایمان اعلام می کند (در حالی که حدود یک چهارم آمریکایی ها ، 26 درصد ، خود را به عنوان اگنوتیک ، ملحد یا در هر صورت غیر مذهبی معرفی می کنند). این است مرکز تحقیقات پیو، موسسه ای که به طور مداوم از تغییرات اجتماعی و جمعیتی در ایالات متحده عکس می گیرد. باز هم “از هر ده نماینده مجلس نه نفر مسیحی شناخته می شوند (88٪) ، در مقایسه با دو سوم آمریکایی ها به طور کلی (65٪)” و “کنگره نیز پروتستان است (55٪) در برابر 43٪) کاتولیک های قوی تر (30 درصد در مقابل 20 درصد) از جمعیت بزرگسال ایالات متحده به عنوان یک کل. ” با توجه به وابستگی مذهبی نمایندگان پارلمان آمریكا – كه شامل یهودیان ، مسلمانان ، بودایی ها و سایر ادیان نیز می شود – در عوض باید تأكید كرد كه كاتولیك ها در میان دموكرات ها ، پروتستان ها در میان جمهوری خواهان غالب هستند. سرانجام ، نباید فراموش کرد که اتفاق نظر به نفع ترامپ در میان رای دهندگان سفیدپوست انجیلی همیشه حدود 80 درصد بوده است (نگرش انجیلی های آفریقایی-آمریکایی کاملاً متفاوت است).

وی نوشت: “راهپیمایی جریکو (تظاهراتی كه با حمله 6 ژانویه به كنگره به پایان رسید) اثبات این است كه دونالد ترامپ با اراده خود عناصر مسیحیت آمریكا را به خود جلب كرد. اما گرین در اقیانوس اطلس. “و اینکه بسیاری از مسیحیان ایمان خود را به چهره رئیس جمهور سابق بدست آورده اند.” این مقاله با عنوان “خیزش مسیحی” توضیح می دهد که چگونه بسیاری از طوفان های کنگره معتقدند “برای انجام اراده خدا و نگه داشتن ترامپ در کاخ سفید” زیر پرچم عیسی راهپیمایی می کنند.

از این منظر ، این واقعیت که جو بایدن یک کاتولیک عملی است ، نه یک معتقد به نما ، اهمیت تاریخی خود را پیدا می کند: ایمان او به طور واقعی زندگی می کند. وی همچنین اولین نمازگزار کلیسای رم بود که پس از جی اف کندی به کاخ سفید بازگشت ، که دستاورد کمی نیست. اما در متن سوزان هفته های اخیر ، انتخاب یک کاتولیک در کاخ سفید بیش از آنکه به عنوان یک موفقیت توسط اسقف اعظم امریکا دیده شود ، با خجالت روبرو شده است. در حقیقت ، اختلاف بین اسقف ها همچنان قوی است: بسیاری ترجیح می دهند یک پیروزی برای دونالد ترامپ داشته باشند ، در حالی که دیگران فرضیه اصطلاح جدید را یک فاجعه واقعی می دانند.

در هر صورت ، پیروزی بایدن دشت شیب داری را که در آن اتحاد عجیب و غریب بین انجیلی ها و کاتولیک ها به نام بنیادگرایی مسیحی ، که کاملاً بر اساس مبارزه با سقط جنین بنا شده بود ، بر سر نفی حقوق و وضعیت حقوقی اتحادیه های همجنسگرایان پیش می برد ، واژگون کرد. هرگونه تنظیم پایان زندگی. گفته خواهد شد که این تاریخچه قدیمی اصول است که قابل بحث نیست ، اما در واقعیت موارد بیشتری وجود دارد.

در واقع ، ترامپ به عنوان رهبر مسیحیت ایستاد ، به ایدئولوژی زیست اخلاقی تبدیل شد و همزمان شورش “برتری” را رهبری کرد. و نه تنها این: مدیریت بی نظم همه گیری عواقبی داشت ، به ویژه در بین فقیرترین طبقات فاقد مراقبت های بهداشتی ، انفجار مکرر درگیری نژادی دوباره به شیوه ای مخرب مشکل نابرابری های اجتماعی در کشور ، در همان زمان قبلی را ارائه داد رئیس جمهور جمهوری آزادی نقض احکام اعدام فدرال را داده بود ، و این عمل را با نقض مهلتی که تقریباً هفتاد سال به طول انجامید ، انجام داد. مجموعه ای از حقایق که حداقل باید به خاطر اسقفهای برنده ترمز باشد ، اگر فقط به دلیل فقدان هیچ نشانه انسجام یا هماهنگی با اصول اساسی دکترین اجتماعی کلیسا باشد. در یک سطح کلی تر ، به نظر نمی رسد که کلیسای آمریکا فاصله جانبی بین الحرام مقدس و کاخ سفید را به عنوان تمایز کافی در برخی از زمینه های اصلی در نظر بگیرد: از مهاجرت به تغییر اقلیم تا نیاز به حاکمیت جهانی برای رسیدگی به موضوعات این بزرگی. اختلاف نظر با یک دید کاملاً ملی گرایانه در حوزه سیاسی).

شاید افراطی ترین و محافظه کارترین بخشهای کاتولیک خارج از کشور امیدوار بودند که پیروزی ترامپ سرانجام پدر مقدس فرانسیس را که بسیار مترقی به نظر می رسد ، تضعیف کند؟ این مسئله مشروع است ، اما از نظر انتخاباتی ، اوضاع به گونه دیگری توسعه یافته است. از طرف دیگر ، در مسیحیت ماگمایی و متنوع آمریکایی ، جبهه ای متحد پیوند ناگسستنی دارد ، از مبارزه با سقط جنین تا برتری سفیدپوستان ، از سنت گرایی مذهبی تا طرد اقلیت ها و مهاجران تا نژادپرستی. در حقیقت ، همراه با صورت فلكی كلیساهای انجیلی سفید ، برخی از كاتولیك ها ، به رهبری بخش های بی ربط اسقف ، – از جمله – به اسقف اعظم نیویورك ، كاردینال تیموتی دولان می اندیشند.

تحت کنترل
این خط آشتی ناپذیر – بسیار فراتر از حد متوسط ​​- وزن خود را به حدی رساند که کنفرانس اسقف های ایالات متحده در برابر حمله افراط گرایان به کنگره در 6 ژانویه تقریباً ساکت شد. بیانیه محکومیت غیرمعمول توسط مسیگنر خوزه گومز ، رئیس اسقف های اسرائیل به امضا رسید کشورها. شخصیتی ضعیف ، مونسینگور گومز ، اسقف اعظم اما نه کاردینال لس آنجلس ، از نژاد مکزیکی ، آموزش دیده در Opus dei ، محافظه کار در زمینه مسائل اخلاقی اما بازتر و متعهد به مهاجرت ، توسط حوادث خرد شد و تلاش های او برای میانجیگری ناکام ماند. با اولین بیانیه که چند روز پس از انتخاب بایدن صادر شد ، گومز رئیس جمهور جدید را تبریک گفت ، اما واکنش فوری بسیاری از اسقف های طرفدار زندگی را که موضع دیگری داشتند ، متحمل شد: بایدن کاتولیک دقیقاً به دلیل سقط جنین و سایر مسائل حساس تحت نظارت بود. به آموزش کلیسا احترام نمی گذارد.

آنجا دعوا این کار تا روز تحلیف بایدن ادامه داشت ، زمانی که گومز با انتشار یادداشت طولانی انتقاد شدید و مستقیم از موضع رئیس جمهور جدید در مورد جنسیت ، اوتانازی و سقط جنین را بیان کرد. و در اینجا اتفاق غیر منتظره ای رخ داد: اسقف اعظم شیکاگو ، کاردینال بلیز کوپیچ ، در یک سری توییت ها ، یادداشت رئیس جمهور اسقف ها را متهم کرد و آن را در اصل “بی پروا” ارزیابی کرد و بدون مشورت قبلی با نهادهای تصمیم گیرنده کنفرانس اسقفی. علاوه بر این ، جدایی کامل از طریق شبکه های اجتماعی یا urbi et orbi شناخته شد. کوپیچ توضیح داد: “آنچه قرار بود انتقال مسالمت آمیز به یک دولت جدید باشد.” اعلام در 20 ژانویه آزاد شد – وی تهدید به حمله مرگبار به پایتخت و در واقع حمله به دموکراسی شد. این رویدادها نشان دهنده موانع و ناکامی های نهادی و اجتماعی است. ” همراه با کوپیچ ، در ماه های اخیر ، اسقف اعظم واشنگتن ، کاردینال ویلتون گروگری ، اولین کاردینال آفریقایی-آمریکایی در ایالات متحده نیز شنیده شده است. هر دو توسط پاپ فرانسیس نامزد شدند.

مطمئناً داستان تازه آغاز شده است. باید در نظر داشت که در میان اولین احکامی که بایدن بلافاصله پس از روی کار آمدن امضا کرده است ، حکمی وجود دارد که هرگونه تبعیض در محل کار گرایش جنسی یا هویت جنسیتی ؛ به سرعت و در این مورد واکنش اسقف ها ، به رهبری کاردینال دولان ، رئیس جمهور ، از جمله چیزهای دیگر ، کمیته آزادی مذهب کنفرانس اسقفی انجام شد. عنوان شده است: “دستورالعمل تبعیض جنسی” توجه داشته باشید“این تهدید به نقض حقوق افرادی است که واقعیت تفاوت جنسی را تصدیق می کنند یا از نهاد ازدواج مادام العمر بین زن و مرد حمایت می کنند.” به دنبال آن ستایش برای احکام ضد نژادپرستی و از سرگیری تعهد برای متوقف کردن تغییرات آب و هوایی. به طور خلاصه ، مسابقه کاخ سفید و اسقف ها در جریان است ، اما به نظر می رسد کلیسای کاتولیک در هویت و آینده خود نقش بسزایی دارد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *