[ad_1]

اقتباس شده توسط: https://frammentivocalimo.blogspot.com/2021/01/7-things-to- Know-su-gilad-erdan-il.html

خلاصه ترجمه

واشنگتن – گیلاد اردان هفته گذشته رسماً سمت خود را به عنوان سفیر دوگانه اسرائیل در ایالات متحده و سازمان ملل آغاز کرد و جایگزین رون درمر شد. اردان ، وزیر پیشین لیکود که سال گذشته توسط نخست وزیر بنیامین نتانیاهو منصوب شد ، از ماه آگوست سفیر اسرائیل در سازمان ملل است.

این پیرمرد 50 ساله که از سال 2015 وزیر امنیت عمومی بوده و سابقه تجربه دیپلماتیک ندارد ، پیشنهاد دو جانبه نتانیاهو را پذیرفته و زمان خود را بین واشنگتن و نیویورک تقسیم خواهد کرد.

در اینجا هفت لحظه از زندگی سیاسی اردان آورده شده است که ممکن است مهم باشد زیرا او به دنبال ایجاد روابط خوب با دولت بایدن ، اعضای کنگره و جامعه یهودی-آمریکایی است …

1 وی در اسرائیل به ترامپ گفت که یک حادثه رانندگی می تواند یک حمله تروریستی باشد

هنگامی که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور وقت آمریکا در ماه مه 2017 برای اولین سفر رسمی خود به اسرائیل به زمین نشست ، اردان در هنگام عزیمت از فرودگاه بین المللی بن گوریون در میان بزرگواران اسرائیلی بود که از او استقبال می کند. اردان از 15 ثانیه خود با رئیس جمهور استفاده كرد و به او گفت كه تصادف اتومبیل كه اخیراً در تل آویو اتفاق افتاده بود یك حمله تروریستی بالقوه است. لبا این حال ، پلیس اسرائیل ، 90 دقیقه قبل از فرود ترامپ ، تصمیم گرفته بود که این حادثه رانندگی واقعاً یک تصادف است.

2. او به دروغ ادعا می کند که یک شهروند عرب که توسط پلیس کشته شده تروریست دلسوز داعش است

حادثه ترامپ اولین باری نبود که اردان حوادث غیرتروریستی را به عنوان تروریسم سو misاستفاده می کرد. در ژانویه 2017 ، در آنچه بزرگترین رسوایی حرفه ای اردان تا به امروز رخ داده است ، یک شهروند عرب اسرائیلی ، یاکوب ابو ال کیان ، در روستای بدویین ام توسط پلیس تیراندازی شد. الحیران. معترضین به برنامه ریزی شده برای تخریب خانه ها توسط دولت اعتراض کردند تا زمینه برای ایجاد یک شهر جدید یهودی فراهم شود.

اردان ادعا می کند که ابوالکیان ، معلم ریاضیات و دکترای شیمی ، از یک تروریست داعشی الهام گرفته و سعی کرده ماشین خود را به سمت افسران پلیس شلیک کند. . بعداً این منابع از منابع معتبر رد شدند.

اردان در حالی تحت پوشش رسانه های بین المللی قرار گرفت که تعداد اعراب اسرائیلی جذب شده در پلیس در زمان وی به عنوان وزیر پلیس افزایش قابل توجهی یافت. نهدر سال 2019 ، وی مورد انتقاد قانونگذاران عرب- اسرائیلی قرار گرفت که ادعا می کند میزان بالای خشونت و قتل در شهرهای عربی به دلیل مشکلات فرهنگی است.

3- وی قانونی ضد سیگار کشیدن را معرفی کرد که انقلابی در رویکرد اسرائیل به سیگار ایجاد کرد

اردان در حالی که به عنوان قانونگذار لیکود فعالیت می کرد ، در سال 2006 از قوانینی برای تقویت اجرای ممنوعیت استعمال دخانیات در مکان های عمومی حمایت کرد ، قوانینی که از دهه ها قبل وجود داشته اما بندرت در اسرائیل اعمال می شود. این قانون جریمه ها را هم برای افراد سیگاری و هم برای کارآفرینان افزایش داد و به طور م smokingثر سیگار کشیدن را در بیشتر رستوران ها و بارها از بین برد.

ابتکار اردان به اسرائیل کمک کرده تا از پس بقیه جهان برآید. این قانون انقلابی در رویکرد اسرائیل به سیگار کشیدن ایجاد کرد و اردان را به شهرت ملی رساند ، از جمله به عنوان قهرمان در نمایش تلویزیونی طنز Eretz Nehederet ، معادل اسرائیلی شنبه شب زنده

4- در مبارزات اسرائیل علیه جنبش BDS نقش اساسی دارد

مهمترین کار اردان تاکنون تلاشهای وی برای مبارزه با تحریم ، توقیف و تحریمها علیه اسرائیل بوده است. او فشارهای دیپلماتیک ، اقتصادی و حقوقی را بر هر کسی که با این گروه مرتبط باشد اعمال می کند. او در حال هماهنگی تلاش ها علیه BDS با موساد است و در تلاش است تا یک پایگاه داده از شهروندان اسرائیلی دوست BDS ایجاد کند.

وی همچنین از اسرائیلی ها خواست تا با دولت همکاری کنند تا کشور را از شر خارجیانی که از BDS حمایت می کنند ، آزاد کنند و قانونی را ترویج می کند که از ورود حامیان تحریم به اسرائیل جلوگیری می کند. حطرفداران تحریم را با کسانی که از تحریم املاک یهودیان در آلمان نازی حمایت می کنند مقایسه می کند.

5. او می خواهد به عنوان “سفیر سبز” شناخته شود

اردان در اولین دوره ریاست جمهوری خود ، کاهش گازهای گلخانه ای و مبارزه با تغییرات آب و هوایی را در اولویت قرار داد. وی همچنین علناً با برنامه های ساخت تفرجگاه های توریستی در سواحل ایالتی مخالف بود. او علاقه زیادی به این موضوع داشت و از جو بایدن سفیر ایالات متحده به دلیل پیوستن به توافق پاریس به عنوان سفیر تمجید کرد. وی قصد دارد برای مبارزه با تغییرات آب و هوا با دولت جدید همکاری کند.

6. او می خواهد اسرائیل با الگوبرداری از قوانین اسلحه ایالات متحده ، قوانین اسلحه خود را آسان کند

او با اشتیاق از افزایش تعداد غیرنظامیان دارای سلاح گرم حمایت می کند. سیاست او به بیش از 500000 اسرائیلی مسلح اجازه داد در خیابان ها قدم بزنند. حa برای کاهش محدودیت ها کار می کند.

7. سیاست سختگیرانه ای را در برابر پناهجویان در اسرائیل دنبال کنید

اردان به سختی سیاست خود در قبال پناهجویان در دوره کوتاه خود به عنوان وزیر کشور از 2014-2015 مشهور است. تلاش برای آغاز اخراج پناهندگان بدون رضایت آنها. علاوه بر این ، اخیراً جریمه هایی را برای پناهجویانی که با برداشت پول از حساب های پس انداز اجباری خود ، قوانین ویروس کرونا را نقض کرده اند ، اعمال کرد.

7 نکته ای که باید در مورد گیلاد اردان ، سفیر جدید اسرائیل در ایالات متحده بدانید

https://frammentivocalimo.blogspot.com/2021/01/7-things-to- Know-su-gilad-erdan-il.html

این اثر تحت مجوز Creative Commons توزیع می شود. شناسایی – غیر تجاری – اشتراک 3.0 ایتالیا.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *