[ad_1]

انگلیس از اعطای امتیازات کامل دیپلماتیک به سفیر اتحادیه اروپا در لندن امتناع ورزید ، و این باعث بحث و گفتگو بین کشورهایی می شود که روابط آنها از قبل به دلیل Brexit پیچیده است.

مطابق با Bbc، وزارت امور خارجه در لندن با استدلال اینکه وی نماینده یک دولت ملی نیست ، از اعطای همان وضعیت دیپلماتیک و امتیازات اعطا شده به نمایندگان سایر کشورها به سفیر اتحادیه اروپا جوآوواله د آلمیدا و کارکنان وی خودداری خواهد کرد.

با این حال ، کمیسیون اروپا توضیح داد که 143 هیئت نمایندگی خود در سراسر جهان همان وضعیت اعطا شده به دیپلمات های کشورهای دیگر را دریافت کرده اند. جوزف بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا ، برای ابراز “نگرانی های جدی” خود در مورد این موضوع به دومینیک راعب ، وزیر خارجه انگلیس نامه نوشت.

پیتر استانو سخنگوی کمیته امور خارجه گفت: “اطمینان از وضعیت متقابل از طریق کنوانسیون وین در روابط دیپلماتیک یک رویه استاندارد بین شرکای برابر است و ما معتقدیم که می توانیم این مسئله را با دوستان خود در لندن در اسرع وقت حل کنیم.”

وزارت امور خارجه انگلیس قصد دارد با دیپلمات های نماینده اتحادیه اروپا به عنوان نمایندگان سازمان های بین المللی رفتار کند که از حمایت ارائه شده توسط کنوانسیون وین که مصونیت از بازداشت ، صلاحیت کیفری و مالیات را تضمین می کند برخوردار نیستند.

وی افزود كه در حالی كه یكی از اعضای اتحادیه اروپا است ، انگلستان از وضعیت دیپلماتیک هیئت های اتحادیه اروپا حمایت كرده است. وی در پایان گفت: “از زمان خروج لندن از اتحادیه اروپا هیچ چیز تغییر نکرده است ، که این تغییر موقعیت از طرف آنها را توجیه می کند.”

آنجا Bbc وی گزارش برخی اظهارات وزارت امور خارجه لندن را مبنی بر اینکه “تماس با اتحادیه اروپا برای تعیین وضعیت بلند مدت هیئت های اتحادیه اروپا در انگلیس ادامه می دهد”. گزارش تلویزیون انگلیس ادعا می کند که عدم تمایل به دریافت هیئت به دلیل عدم تمایل به ایجاد سرمشق برای سایر سازمان های بین المللی است.

با این حال ، اتحادیه اروپا پاسخ می دهد که این یک سازمان بین المللی مشترک نیست. استانو افزود: “این کشور از کشورهای عضو خود اختیارات قابل توجهی دریافت کرده است ، قدرت تصویب قانون الزام آور برای کشورهایی را دارد که بخشی از آن هستند ، دارای نهادهای تصمیم گیری خاص ، سیستم کنترل حقوقی خود و ایجاد پول واحد است.”

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *