[ad_1]

کد ، تحریم ها، ترافیک فرو ریخت و خدمات را متوقف کرد. و همچنین اخبار از توقیف ساندویچ ژامبون رانندگان کامیون انگلیسی هلند با این انگیزه که “آنها دیگر نمی توانند باشند وارد كردن برخی از محصولات در اتحادیه اروپا “. صحنه های روزهای اول طلاق علیرغم اینکه بین انگلستان و اتحادیه اروپا به طور م effectivelyثر واقع شود او در نهایت افراط می کند قرارداد تجاری. آنها از سقوط “بدون معامله” جلوگیری کردند که هیچ کس واقعاً نمی خواست و هر دو مدعی از این معامله راضی بودند. این اجازه می دهد تا بروکسل تا حدی از مهمترین بازارهای (سابق) خود محافظت کند و لندن نیز احساس کند که از بازار فرض شده آزاد است دیکته انجمن. اما این سریال صابونی که از چند سال گذشته وجود داشته قطعاً به همین جا ختم نمی شود. زیرا توافق نامه ، چارچوبی که هنوز تکمیل نشده است ، چنین مواردی را پیش بینی می کند زنجیره مشاوره طولانی و نیاز به a توافق متقابل برای هر تصمیم به طور خلاصه ، ممکن است جرقه ها از اولی کم نباشد. و می توان به روزنامه هایی که در جلوی آنها مهر شده است رسید داوری بین المللی.

قرارداد پیچیده – از اول ژانویه 2021 ، انگلستان وضعیت “کشور سوم” را با توجه به اتحادیه اروپا می پذیرد. شرایط جدیدی که به طور خودکار در لندن تضمین نمی کند آزادی قوانین اروپا ، مانند من Brexit آنها هم در زمان مبارزات انتخاباتی رفراندوم و هم در جریان مذاکرات قول داده بودند. در عوض بود توافق نامه تجارت و همکاری (Tca) ، یک توافق نامه تجاری فقط در 24 دسامبر بین طرفین منعقد شده است که بصورت a پیکربندی شده است قرارداد بین المللی. این توافق نامه تصریح می کند که آنچه در آن است فقط باید در متن اصول حقوق بین الملل تفسیر شود و نه در پرتو قانون داخلی هر یک از طرفین ، در مورد بروکسل ، قانون اروپا. جنبه ای که امری بدیهی تلقی نمی شود و باعث ایجاد Tca می شود متفاوت از سایر موافقت نامه های تجارت آزاد ارائه شده توسط اتحادیه اروپا ، که در آن موارد قانون اتحادیه اروپا به عنوان غالب نشان داده شده است. با این حال ، این بدان معنی نیست که آنچه بین طرفین توافق شده است ، باید در بسیاری از موارد توسط کشورهای جداگانه اتحادیه اروپا برای پادشاهی انگلستان تأیید شود. مدت زمان a ویزای کاری برای کسانی که از انگلستان نقل مکان می کنند ، به عنوان مثال ، نه تنها از نظر دلیل سفر، اما مهمتر از همه در مورد آنچه توسط هر 27 عضو اتحادیه مجاز است.

تسکین اتحادیه اروپا – بدون توافق ، انگلیس و اتحادیه اروپا تجارت خود را از نظر شرایط آغاز می کنند سازمان تجارت جهانی، با معرفی تعرفه ها و بنابراین افزایش چشمگیر قیمت کالاها وارداتی مانند دو اتومبیل که به ورطه می دوند ، در چالشی که هر کسی که اول هدایت کند ضرر می کند ، چند روز پیش طرفین به توافق رسیدند انقضا قرارداد برای خروج ، به دنبال همگرایی در شورای اروپا در 10 و 11 دسامبر ، زمانی که موقعیت دشوار اروپا شروع به نرم شدن کرد. “وزن اقتصادی انگلیس با 19 عضو كوچكتر اتحادیه هماهنگ است. وی یک سال پیش گفت: “بنابراین ، اتحادیه اروپا باید تمام تلاش خود را برای حفظ آن در بازار واحد انجام دهد.” گابریل فلبرمایر، رئیس آلمان موسسه کیل خود فلبرمایر چند روز پیش در عوض گفت: “من از این توافق لحظه آخر خیلی راحت شدم. از بدترین شرایط برای اقتصاد آلمان جلوگیری شد. بار برخی از محصولات اصلی آلمان ، از جمله 10٪ حقوق متقابل در ماشین ها، افزایش خواهد یافت “. طبق مطالعه ای که برای همکاری با وزارت اقتصاد و انرژی فدرال آلمان توسط موسسه کیل انجام شدموسسه تحقیقات اقتصادی، این معامله اثرات طلاق را کاهش داد ، که هزینه 0.14٪ از تولید ناخالص داخلی در برلین ، معادل تقریباً 5 میلیارد. پس از ثبت نام ، از سال 2016 به بعد ، مترقی کاهش صادرات به سرزمین آلبيون ، مخصوصاً ازصنایع شیمیایی و اتومبیل سازی.

تاکتیک های انگلیس “اما این نیز یک پیروزی بود.” بوریس جانسونکه برای آن ، با توجه به نشت گزارش شده توسط نگهبان، انگلیس می رسید 43٪ از اهداف شما ، ارائه 17٪ از موارد بحث برانگیز اتحادیه اروپا ، به عنوان مثال آهسته دویدن بقیه 40 درصد. گروه دوم یکی از بزرگترین اسبهای کار لندن را شامل می شود: ماهیگیری، که در مقایسه با فعالیت فشرده کشورهای همسایه در آبهای انگلیس ، 0.1٪ از تولید ناخالص داخلی لندن را نشان می دهد. 40٪ از کل صید دانمارک در آبهای انگلستان تولید می شود ، دریای سلتیک و کانال انگلیسی در انحصار فرانسه و فقط یکی قایق ماهیگیری هلندی، Cornelis Vrolijk ، 23٪ از کل سهمیه ماهیگیری انگلیس را به خود اختصاص می دهد ، در حالی که 4٪ از کل ناوگان انگلیس جمع آوری شده است. بروکسل می خواست دسترسی آزاد کشتی های ماهیگیری اروپا را حفظ کند ، اما – با وجود عدم موافقت پاریس – مجبور شد سازش را از یک دوره انتقال 5 سال و نیم، که طی آن قوانین فعلی ادامه خواهد یافت ، ص مشاوره های سالانه برای تعیین سطح و شرایط دسترسی به آبهای سرزمینی هر کشور و تعیین کل صید مجاز بر اساس “ارزش صید” برای هر موجودی ماهی. با عدم تعهد به تصمیمات نهایی ، انگلستان تصمیم خود را تأمین کرده است ترسیده (دوباره) در مذاکرات آینده با شریک اروپایی بازی شود.

خطرات و مشکلات در حقیقت ، Tca توافق دقیقاً مشخصی با همه جزئیات نیست قاب از تصویری که باید چندین بار نقاشی شود. آنجا مدیریت قرارداد به عهده وی سپرده خواهد شد سلسله مراتب اندامها، هرکدام به طور مشترک توسط نمایندگان اتحادیه اروپا و انگلستان هدایت می شوند ، و هر تصمیمی را با توافق مشترک اتخاذ می کنند. از نظر اهمیت ، مقامات عبارتند از: الف شورای مشارکت (در سطح وزرا ، با مشارکت بخشهای علاقه برای هر موضوع) ، الف کمیته مشارکت تجاری، ده کمیته های تخصصی تجارت و هشت کمیته تخصصی (هر یک در یک زمینه خاص از تجربه و با امکان ایجاد موارد اضافی متمرکز شده اند) ، چهار کارگروه (تحت نظارت کمیته های تخصصی تجارت ، با امکان ایجاد کمیته های جدید) ، امکان پذیر است مجمع پارلمانی برای مشارکت. هر دو طرف موظفند با گروه های مشاوره محلی مشورت کنند سازمانهای جامعه مدنی در مورد اجرای TCA و توافق نامه های آینده. و هم زنجیره طولانی بحث و هم نیاز به توافق متقابل بیش از یک سوال در مورد انعطاف پذیری این معماری تصمیم گیری ایجاد کرده است ، خصوصاً در صورت بروز آن. ولتاژ بین دو طرف با این حال ، نتیجه ای که با توجه به یکی از مهمترین نکات مذاکرات ، یعنی ترازبندی نظارتی که اتحادیه می خواهد “پویا” باشد ، اجتناب ناپذیر به نظر می رسید. این بدان معناست که هر قانون جدیدی که در متن قاره معرفی شود ، به معنای چنین تغییری در قوانین انگلیس است ، در غیر این صورت لندن به محاکمه کشانده می شود. و نبرد دیگری که توسط معلمان بزرگوار اعلیحضرت پیروز شد نگران بود حل اختلافکه بروکسل مایل است به آن اعتماد کند دادگاه اتحادیه اروپا. اینگونه نخواهد بود و در صورت عدم توافق ، داوری مستقلی جستجو خواهد شد.

معامله شلاق – لندن با تمایز خود از قوانین و قضات اتحادیه ، با دلی سبک تر تسلیم مسائلی می شود که همکار انعطاف پذیری کمتری در آنها نشان داده است ، مانند استانداردهای انطباق او کمک های دولتی. Tca ارائه می دهد که هیچ یک از طرفین اعلام نخواهد شد هم ترازی به طور پویا به قوانین دیگری در مورد کمک های دولتی ، حفاظت محیط، مبارزه با او تغییر اقلیم، حقوق اجتماعی و کارگری است شفافیت مالی ، اما هر دو متعهد به مطابق با استانداردهای بالا نه به عقب نشینی در برابر کسانی که قبلاً در این بخشها به دست آمده اند. با این حال ، در صورت بروز اختلافات قابل توجه در این مناطق ، آنها به تأثیر بر تجارت یا به بعد سرمایه گذاری ها، طرفین مجاز به اتخاذ تدابیر متعادل هستند. این به معنای مثال این است که اگر صندوق بازیابی از 750 میلیارد یورو به عنوان کمک دولتی در سطح اروپا پیکربندی می شود ، انگلستان می تواند به نوبه خود به اقتصاد خود یارانه می دهند به نسبت معادل بنابراین ، توافق نامه معکوس شد ، همانطور که در قوانین مبدا اتفاق افتاد.

قوانین جدید – توافق شامل تعرفه یا سهمیه نمی شود برای کالاهای با منشا اروپایی یا بریتانیایی ، جایی که “مبدا” به معنای مکانی است که در آن قسمت خاصی از اجزای یک محصول تولید می شود و در آنجا مونتاژ می شود. و اجازه می دهد تا تجمع دو طرفه برای هر دو ماده و پردازش ، در حالی که اجازه نمی دهد که آن را در کشورهای ثالث است. به عبارت دیگر ، مواد اتحادیه اروپا موجود در یک محصول انگلیسی به تعیین منشا انگلیس و بالعکس کمک می کند ، در حالی که محصولات نیمه تمام خارج از اتحادیه اروپا (یا خارج از انگلیس) برای همان محصول می تواند حداکثر 40٪ از ارزش آن باشد. در غیر این صورت ، آنها اعمال وظایف را مشاهده خواهند کرد. وجود نخواهد داشت به رسمیت شناختن استاندارد استانداردهای انطباق محصولکه مجبور به انجام خواهد شد دو فرآیند ارزیابی جداگانه که باید در بازارهای مربوطه راه اندازی شوند. از این جنبه بسیار در خارج از کشور در حال حاضر با تسکین آه: هر دو محصول بهداشتی است گیاه بهداشتی، هر دو حیوانات و محصولات با منشا حیوانی (از گوشت تا محصولات لبنی) بود مجاز برای واردات از اتحادیه اروپا ، به موجب “وضعیت کشور سوم

هرج و مرج بوروکراتیک – با این حال ، این مشکلات اجتناب ناپذیر را حل نمی کند دیوان سالاری مرزی ، از جمله کلیه کالاها. بنابراین صف ها و چک ها در مرزهای فرانسه و انگلیس قبلاً توسط دو مقام ضرب شده است. در بیانیه ای در تاریخ 6 ژانویه ، پلیس انگلیس گفت که آنها تحمیل کرده اند 84 مجازات برای ورود به رانندگان بدون مجوزهای جدید لازم ، در حالی که در مرز فرانسه بود ، در اولین دوشنبه سال ، او ثبت نام کرد کمتر از یک پنجم بار حمل و نقل معمولاً حاضر است. مورد پیک های DPD، تصمیم گرفت که تأمین تجهیزات خود را از انگلیس به اتحادیه اروپا متوقف کند ، ایرلند از جمله – به دلیل هرج و مرج بوروکراتیک در حال رشد.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *