[ad_1]

دولت انگلیس ، چند ماه قبل از مهلت درخواست درخواست اقامت ، برنامه بازگشت داوطلبانه برای شهروندان اتحادیه اروپا که در انگلیس زندگی می کنند ، تهیه کرده است.

این طرح که توسط لندن در تاریخ 1 ژانویه پیشنهاد شده است ، شامل پرواز رایگان و تا 2000 £ انگیزه برای نقل و انتقالات خواهد بود. هدف این طرح تشویق برخی از مهاجران از انگلستان به ترک داوطلبانه است.

سازمان هایی که به شهروندان اروپایی مقیم انگلیس کمک می کنند می گویند که این طرح مغایر خواسته های دولت است که به آنها قول داده است همه کارها را برای تشویق مردم به ثبت نام “وضعیت تثبیت شده” انجام دهد. آخرین مهلت ثبت نام در طرح تسویه حساب اتحادیه اروپا برای کلیه شهروندان اتحادیه اروپا که در انگلیس زندگی می کنند تا 30 ژوئن 2021 است.

“برخی از آسیب پذیرترین شهروندان اتحادیه اروپا هنوز وضعیت خود را درک نکرده اند. موانع عضویت و تأخیر در وزارت کشور انگلستان عوامل مهمی هستند. “، بنجامین مورگان ، مدیر پروژه حقوق بی خانمانی در مرکز منافع عمومی گفت.

وی افزود: “این گزارش های ضد و نقیض در مورد وضعیت ساكنان ، از یك سو ، و بازده های داوطلبانه ، از طرف دیگر ، وقتی دولت می گوید از حقوق شهروندان اروپایی پس از Brexit محافظت می شود ، اعتماد به دولت را به طور جدی تضعیف می كند.”

آنها از وزارت کشور روشن کردند که طرح بازگشت داوطلبانه برای افرادی در نظر گرفته شده است که نمی خواهند از طریق طرح تسویه حساب اتحادیه اروپا ثبت نام کنند و بنابراین می توانند از کمک مالی برای ترک انگلستان بهره مند شوند.

خبر این طرح در روزهایی منتشر می شود که مطالعه ای توسط شورای مشترک رفاه مهاجر (JWCI) منتشر شده است ، که هشدار می دهد هزاران کارگر اروپایی خطر از دست دادن حق قانونی خود برای ماندن در انگلستان را دارند.

این نشریه هشدار می دهد که هزاران کارمند برجسته در بخش های بهداشت و مراقبت های شخصی و همچنین سایر کارگران در بخش های کشاورزی ، ساخت و ساز و صنایع در معرض خطر سلب و اخراج حق اقامت خود هستند.

از 295 پاسخ دهنده به مطالعه ، هفت نفر از طرح حل و فصل اتحادیه اروپا اطلاع نداشتند ، از هر 3 نفر یك نفر قبل از تماس با JWCI در مورد آن چیزی نشنیده بودند و نمی دانستند كه برای وضعیت اقامت مهلت وجود دارد. یا وقتی که این مهلت بود. بنابراین ، خطر اینکه ده ها هزار نفر حق اقامت در انگلیس را از دست بدهند واقعی است.

وزیر مهاجرت کوین فوستر این مطالعه را “گمراه کننده” توصیف کرد و معتقد بود که این تحقیق براساس نمونه ای بسیار کوچک و خیلی قدیمی انجام شده است. وی افزود: “ما میلیون ها درخواست از طریق این طرح دریافت كرده ایم.” “نزدیک به 5 میلیون نفر برای طرح حل و فصل اتحادیه اروپا درخواست داده اند. اکنون کمتر از شش ماه باقی مانده است و من از همه کسانی که حق عجله دارند دعوت می کنم تا پرونده را پر کنند. “

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.