[ad_1]

لندن “قتل عام Brexit”. من آن را چنین می نامم ماهیگیران اسکاتلندی و تا حدودی انگلیس که در سال 2016 با اکثریت قاطع رای به خروج از اتحادیه اروپا دادنداما اکنون احساس می کنند توسط “خیانت” شده اند بوریس جانسون و بنابراین امروز آنها در مقابل خیابان داونینگ ، ساختمانهای دولتی در وایت هال و پارلمان در وست مینستر اعتراض کردند. حدود بیست کامیون و کامیون که به مدت چند ساعت ترافیک را مسدود کردند (به دلیل Covid محدود است) روی یکی از این وسایل نقلیه پیامی فصیح نوشته شده بود که با حروف بزرگ نوشته شده بود: “این دولت نااهل تولید پوسته پوسته را نابود می کند!”. حاضران فریاد می زنند: “بوریس به ما خیانت کرد!” ، “ما نمی توانیم اینگونه ادامه دهیم” و غیره

ماهیگیران از نخست وزیر انگلیس و مدیرعامل وی به دلیل مشکلات و خسارات اقتصادی که از آن زمان متحمل شده اند عصبانی هستند خروج نهایی انگلیس از اتحادیه اروپا در شب سال نو. چند روز قبل ، در شب کریسمس ، لندن به توافق نامه پیچیده ای با اتحادیه اروپا در مورد روابط آینده دست یافت ، و یک توافق نامه تجارت آزاد را امضا کرد ، از لحاظ نظری با تعرفه ها و تعرفه های صفر ، که از صعود بالقوه فاجعه بار “بدون معامله” یا به عبارت بهتر کثیف جلوگیری کرده بود. طلاق از بروکسل. با این حال ، FTA مزایا و نرمی یکسانی با بازار واحد اروپا ندارد که انگلیس با Brexit رها کرد و این یک مشکل بزرگ برای ماهیگیران اسکاتلندی و بریتانیایی است ، زیرا آنها اکنون باید بیانیه های طولانی و پیچیده را پر کنند. گمرک.

نتیجه این است که ، همانطور که قبلاً شکایت کرده اند ، اغلب اوقات ماهی در سفر فزاینده طولانی (به طور متوسط ​​8-10 ساعت بیشتر) و پیچیده به مشتریان و خریداران اروپایی خراب می شود ، به طوری که کشتی انگلیس روز بعد تصمیم گرفت صید را مستقیماً در هلند ، به جای بازگشت به خانه و اعزام او. برخی از شرکتهای ماهیگیری در اسکاتلند (اما همچنین در شمال انگلیس) هزاران دلار از دست داده اند ، اگر نه دهها هزار یورو و در معرض خطر تعطیلی هستند. علاوه بر بار اصلی اظهارنامه های گمرکی ، یک عارضه دیگر نیز وجود دارد که به دلیل Brexit ، بسیاری از شرکت ها و مشتریان اروپایی قبلاً خریدهای خود را در انگلیس به تعویق انداخته و آنها را مسدود کرده اند ، دقیقاً به دلیل ترس از صف و تأخیر ، و بنابراین بسیار کمتر خریداران

نخست وزیر جانسون ، که امروز پاسخ داد ، وعده کمک و یارانه به ماهیگیران “برای عبور از این شرایط دشوار” گفت: “بحران کوید نیز مقصر است”: “ما یک صندوق آماده 23 میلیون پوندی داریم” ، حدود 26 میلیون یورو. و ما به کسانی که در بخش ماهیگیری کار می کنند جبران می کنیم تا وضعیت عادی شود. ” پیشنهادی که تاکنون ذهن ماهیگیران را آرام می کند ، اما معضل اصلی همچنان باقی است: آیا لطافت بازار واحد اروپا هرگز به آنها بازمی گردد؟ یا آیا تجارت آنها راهی برای خروج در بازارهای دیگر جهانی پیدا خواهد کرد؟

هنوز نه ، اما تناقض این است که در اسکاتلند ، حدود 90٪ از ماهیگیران در همه پرسی 2016 به Brexit رأی دادند ، انگیزه این که بتوانند بدون محدودیت در بازار مشترک اروپا ماهیگیری کنند ، که یک سیستم سهمیه ای را برای آن اعمال می کند ” “آب هر کشور بین کشورهای عضو مختلف منطقه تقسیم شده است و بنابراین ماهیگیران انگلیسی می توانند در واقع فقط 30-40٪ ماهی ها را در دریاهای خود نگه دارند. یکی از وعده Brexit این بود که کنترل کامل آبها را دوباره بدست آورد اما در واقع این اتفاق نیفتاده است ، مطابق توافق بین انگلستان و اتحادیه اروپا ، که در اواخر سال 2020 بسیار افراطی حاصل شده است.

لندن پس از Brexit در اول ژانویه ، ماهیگیران اروپایی را ملزم به بازگشت یا پرداخت 80 درصد از صید خود در آبهای انگلیس کرد. سپس تقاضا در طول ماه ها و با توجه به مشکلات شدید در یافتن توافق حتی به 35٪ کاهش یافت. بروکسل برخلاف خواسته های اولیه لندن ، که پیش بینی می کرد هر 12 ماه صیادان اروپایی به آبهای انگلیس بازبینی کنند ، از 20٪ فراتر نرفته و در هر صورت حداقل برای یک دوره انتقالی حداقل شش ساله است. از این گذشته ، دو کشور با 25 درصد سهمیه ناچیز مواجه هستند که ماهیگیران اروپایی باید به انگلیس برگردانند ، و انتقال به 5 سال و نیم گذشته قبل از اینکه لندن کنترل کامل آبهای خود را بدست آورد. به طور خلاصه ، ضربه ای بد برای ماهیگیران اسکاتلندی و انگلیسی به طور کلی.

ماهیگیری در مذاکرات بسیار طولانی Brexit بن بست بزرگی و تقریباً پوچ بود ، زیرا هزینه آن 0.1٪ از تولید ناخالص داخلی انگلیس و “فقط” 650 میلیون بازار سال بود. اما این یک استدلال بسیار میهنی است ، زیرا برای جانسون ، رضایت بسیاری از ماهیگیران اسکاتلندی راهی برای جلوگیری از خشم استقلال ادینبورگ است ، بلکه همچنین برای ماکرون و سایر کشورها مانند بلژیک و هلند که می خواهند از ماهیگیران خود در شمال محافظت کنند ، که خطر از دست دادن دسترسی به آبهای غنی از انگلیس را دارند. با توجه به روند کار ، احتمالاً موج استقلال در اسکاتلند که اکنون در اوج است ، ممکن است حتی قدرت بیشتری بگیرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *