[ad_1]

جهان

URL کوتاه

هزاران نفر از طرفداران دونالد ترامپ روز چهارشنبه در حالی که کنگره برای اعلام پیروزی جو بایدن رئیس جمهور منتخب به کاپیتول آمریكا حمله كردند ، در درگیری ها ، ده ها دستگیری و غارت 5 نفر را كشتند. .

هنگامی که هزاران هوادار دونالد ترامپ در 6 ژانویه به پایتخت ایالات متحده یورش بردند ، با شکستن مبلمان ، شکسته شدن پنجره ها و درهای آسیب دیده آثار ویرانی بر جای گذاشتند.

خشونت در ساختمانی که مجلس سنا و مجلس نمایندگان را در خود جای داده و منجر به کشته شدن پنج نفر و بازداشت ده ها نفر شد نیز می تواند عواقب گسترده ای برای امنیت ملی داشته باشد.

اقلام دزدیده شده و آسیب دیده پس از آن توسط دفاتر مقامات منتخب گزارش شده است ، و اقدامات “شورشیان” به طور بالقوه آسیب جدی به ایالات متحده وارد کرده است.

مایکل شروین ، وکیل مدافع ایالات متحده ، روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت که “تعداد زیادی سرقت” در پایتخت رخ داده است. به ویژه ، او گفت:

شروین گفت: “ما باید بفهمیم چه کاری انجام شده است ، و عواقب آن را کاهش دهیم.”

پیش از این ، اخبار CBS او گزارش می دهد اینکه یک لپ تاپ که می تواند حاوی اطلاعات حساس امنیت ملی باشد از جمله موارد سرقت شده به دلیل سرقت از شورش در دفتر نمایندگان مجلس ، گشت و گذار در پرونده های رایانه ای و ایمیل ها و سرقت وسایل الکترونیکی و سایر اسناد شخصی است.

معترضانی که به ساختمان کاپیتول حمله کردند به اتاق رئیس مجلس نانسی پلوسی هجوم بردند ، در حالیکه شخصی خود را به عنوان خبرنگار بلیز الیجا شفر معرفی می کرد و عکس یکی از لپ تاپ های خود را در توییتر به اشتراک می گذاشت.

وی افزود که “ایمیل ها به همراه اعضای هشدار دهنده فدرال درباره انقلاب فعلی هنوز روی صفحه هستند.”

ظاهراً این لپ تاپ متعلق به مشاور مطبوعاتی Pelosi ، میا ارنبرگ است.

“اطلاعات حساس” در معرض خطر است

به گفته کارشناسان امنیتی و جاسوسی به نقل از BuzzFeed News ، اطلاعات بسیار حساس ممکن است تمام شده باشند در دست معترضین در هرج و مرج است.

آنها گفتند ، تا زماني كه جمعيت كنترل كپيتول را در دست گرفتند ، مي توانستند مطالبي را جمع آوري كنند كه مخالفان بتوانند عليه منافع آمريكا از آنها سو استفاده كنند ، در حالي كه اذعان داشتند جاسوسان خارجي به كنگره نفوذ نمي كنند.

در پاسخ به گزارش های مداوم ، مدیر اداری مجلس نمایندگان گفت که وی “در اقدامات مختلف” برای محافظت از زیرساخت های دیجیتال کنگره “اقدامات مختلفی انجام داده است” ، از جمله “صدور دستورات قفل کردن رایانه ها و لپ تاپ ها و خاموش کردن دسترسی شبکه کابل”. . “

در این بیانیه آمده است: “در حال حاضر هیچ نشانه ای از به خطر افتادن شبکه هاوس وجود ندارد.”

حمله به پایتخت

در بیانیه پلیس روز چهارشنبه ، هزاران نفر از طرفداران ترامپ به کپیتول ایالات متحده حمله کردند و در آنجا با لوله های فلزی ، مواد شیمیایی تحریک کننده و سلاح های دیگر به کارمندان حمله کردند. بسیاری در تلاش برای ورود به سلول به ساختمان حمله کردند. معترضین تلاش کردند ، اما ناموفق ، مانع کنگره شدند تصدیق پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری جو بایدن دموکرات.

این حمله پس از آن صورت گرفت كه ترامپ در یك سخنرانی در نزدیكی كاخ سفید از طرفداران خود خواست تا به جنگ برای نتیجه آرا ادامه دهند.

یک زن توسط مأمور پلیس مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد ، در حالی که سه معترض دیگر بر اثر جراحات وارده در شورش ها جان باختند. روز بعد یک افسر کاپیتول بر اثر جراحات در بیمارستان درگذشت.

این شورش ها ، که مهمترین نقض محوطه کاپیتول در ایالات متحده از زمان آتش زدن آن توسط انگلیس در سال 1814 بود ، روز پنجشنبه استعفا را به همراه درخواست های استیضاح ایجاد کرد.

به نوبه خود ، ترامپ روز پنجشنبه در یک سخنرانی او کینه ورزید به دلیل “خشونت ، بی قانونی و هرج و مرج” که روز چهارشنبه در پایتخت رخ داد ، افزود که کسانی که قانون را نقض کرده اند “هزینه خواهند پرداخت”. بسیاری با توجه به عدم موفقیت در جلوگیری از خشونت ، مقامات ارشد امنیتی را به کناره گیری دعوت کردند.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *