[ad_1]

آیا اتفاقاتی رخ خواهد داد؟ در حالی که واشنگتن پکن را به افزایش تنش در دریای چین جنوبی متهم می کند ، یک گروه برجسته لابی طرفدار ناتو پیشنهادی ناشناس برای درگیری طولانی مدت با پکن صادر کرده است.

PACOM (فرماندهی هند و اقیانوس آرام ایالات متحده) شب گذشته اعلام کرد پروازهای ارتش چین در هفته گذشته “هیچ وقت” تهدیدی برای کشتی ها ، ملوانان یا هواپیماهای نیروی دریایی ایالات متحده محسوب نمی شود. رویترز این بیانیه را نقل کرد.

یک مقام مسئول که خواست نامش فاش نشود توضیح داد که هواپیماهای نظامی چینی هرگز 250 مایل دریایی (463 کیلومتر) از گروه حمله ناو هواپیمابر USS تئودور روزولت ، که در حال حاضر در دریای چین جنوبی مستقر است ، فاصله نداشته اند.

مشخص نبود که آیا در این بیانیه به پروازهای نیروی هوایی ارتش آزادیبخش خلق در آخر هفته گذشته در نزدیکی جزیره تایوان یا هرگونه فعالیت بین خلیج Tonkin و شبه جزیره لایژو اشاره شده است ، جایی که چین گفت برخی از روزهای چهارشنبه تا شنبه انجام تمرینات نظامی.

در حالی که PACOM فعالیت نظامی چین را به عنوان بخشی از “الگوی رفتاری تهاجمی و بی ثبات کننده” توصیف می کند. دومین رویترز – پکن در اوایل این هفته حضور کشتی های آمریکایی در دریای چین جنوبی را تأیید کرد “برای صلح و ثبات در منطقه مساعد نیست”. رفت و برگشت به طور معمول درگیری دیپلماتیک بین دو قدرت.

روز پنجشنبه ، اما گروه بزرگی برای نفوذ سیاسی در ایالات متحده آزاد شدند سند طولانی – مخفی نگه داشتن هویت نویسنده آن – مخفف رویکرد جنگ سرد 2.0 به چین از ایالات متحده ، با هدف نهایی حفظ سلطه جهانی واشنگتن و “تغییر رژیم” در پکن.

این سند خلاصه ای اساسی از تلگرام طولانی جورج کنان در سال 1946 است که به طور کلی استراتژی “مهار” اتحاد جماهیر شوروی را توصیف می کند که ایالات متحده در جنگ سردی که سال بعد تجربه کرده است اتخاذ خواهد کرد.

تلگرام طولانی تر کنونی ایالات متحده را ترغیب می کند که همان کار را با چین انجام دهد ، به طوری که تا سال 2050 ایالات متحده و متحدانش “با تسلط بر کنترل تایوان یا” هر آنچه او همچنین امیدوار است رئیس جمهور شی جین پینگ را “جایگزین رهبری حزب معتدل تری” کند و مردم چین “ادعای دیرینه حزب کمونیست مبنی بر تمدن چین باستان را برای همیشه برای یک آینده استبدادی مورد سوال و چالش قرار دهند.”

این سند تشدید اظهارات سازش ناپذیر چند مقام عالی رتبه در دولت ترامپ – از دادستان کل بیل بار تا وزیر خارجه مایک پمپئو – در یک سال گذشته ، هم از نظر لحن و هم از نظر مقصود است. دولت بایدن خیلی سریع تعهد “محکم” خود را به تایوان اعلام کرد ، در حالی که بایدن پیشتر گفت که هدف آن “بازگرداندن” رهبری آمریکا به “دموکراسی های” جهان در برابر “استبداد” است.[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *