[ad_1]

منتشر شده در 3 سپتامبر 2021 در 3:51 بعد از ظهر.
اروپا اوکراین

در حالی که سرویس مطبوعاتی جمهوری خلق خودخوانده لوگانسک (LPR) از مرگ یک جنگنده در Donbass ، شرق اوکراین خبر داد ؛ وزارت دفاع کی یف شبه نظامیان را به نقض آتش بس متهم کرد و اعلام کرد که یک مجروح در بین نیروهای مسلح خود ثبت کرده است.

ایوان فیلیپوننکو ، سخنگوی شبه نظامیان خودخوانده جمهوری خلق لوهانسک ، روز جمعه (3 سپتامبر) گفت که درگیری بین جنگجویان جدایی طلب و نیروهای مسلح اوکراین منجر به مرگ یک افسر پلیس شد. این را خبرگزاری روسی در همان جمعه اعلام کرد ریا نووستیبه گزارش شده است که ارتش اوکراین از مواضع خود در اورهوو ، به منظور تقسیمات نظامی جمهوری خلق چین در روستای زولوته ، در بخش شماره 5 شلیک کرد. بنابراین ، این حمله منجر به مرگ یک جنگنده از جمهوری خلق چین.

در همین حال ، خبرگزاری کیف اوکرینفورم روز جمعه بیانیه های اعلام شده توسط وزارت دفاع کشور در مورد تخلفات ثبت شده در روز گذشته بر اساس گزارشات ، جنگنده های جمهوری خلق چین و جمهوری خلق خودخوانده دونتسک (DPR) به مواضعی در کیف در مناطق زیر حمله می کنند: Zoloto-3 ، Novomikhaylovka ، Krasnogorivka. این مناطق در Donbass ، در شرق اوکراین واقع شده اند. یک سرباز اوکراینی از عملیات نیروهای مشترک (JFO) در جریان این درگیری ها به شدت مجروح شد. با این حال ، وزارت دفاع کشور وضعیت این مرد را آرام کرد ، که پس از بستری شدن در بیمارستان بهبود یافت.

آخرین تحولات پس از درگیری ها رخ می دهد 18 آگوستهنگامی که سرویس مطبوعاتی LPR اعلام کرد که درگیری های همان روز منجر به کشته شدن یک غیرنظامی در روستای زولوته در بخش 4 شد. ، 27 ژوئیه 2020. در این زمینه ، تاکید بر این نکته مهم است که اوکراین روسیه را متهم می کند که از تیپ های جدایی طلبانه DPR و LPR از لحاظ نظامی و اقتصادی حمایت می کند. علاوه بر این ، به گفته کیف ، مسکو مزدورانی اعم از روس و ملیت های دیگر را برای حمایت از جنگجویان جدایی طلب به مناطق درگیری اعزام می کند. بنابراین ، در ارتباطات رسمی ، به منظور شناسایی شبه نظامیان DNR و LNR ، اوکراین اغلب به “مزدوران روسی” اشاره می کند.

لازم به یادآوری است که تا ژوئیه 2020 ، گروه تماس سه جانبه (GCT) با آتش بس در Donbass موافقت کرده بود. این توافقنامه رعایت اقدامات مسالمت آمیز مانند ممنوعیت تیراندازی و قرار دادن سلاح در مجاورت و شهرک های نظامی را فراهم می کند. این اقدامات همچنین مجازات انضباطی علیه هر کسی که این الزامات را نقض کند ، ارائه می دهد. با این حال ، سازمان های اجرای قانون اوکراین بارها نیروهای جدایی طلب جمهوری های دونتسک (DNR) و لوهانسک را به دلیل نقض این توافق محکوم کرده اند. به طور مشابه ، نیروهای LNR و DNR نقض آتش بس متعدد توسط خود اوکراین را گزارش کرده اند.

بحران در Donbass از هفت سال پیش ، در 23 فوریه 2014 آغاز شد. سپس اعتراضات در شرق اوکراین علیه جایگزینی ویکتور یانوکوویچ ، رئیس جمهور وقت اوکراین ، به سبک طرفدار روسیه با دولت جدید غربی ، که در کیف به قدرت رسید ، آغاز شد. به معترضان که دولت جدید را “نامشروع” می دانستند ، فدرال سازی کشور و استقلال مناطق دونتسک و لوهانسک را خواستار شدند. موج اعتراضات منجر به اشغال ساختمانهای شوراهای منطقه ای در مناطق فوق الذکر در 6 آوریل 2014 شد. روز بعد ، 7 آوریل ، مقامات محلی مستقل روسی زبان ، تولد مردم دونتسک و لوهانسک را اعلام کردند. جمهوری ها بعداً ، در 11 مه 2014 ، همه پرسی استقلال این دو منطقه خواست جدایی طلبان را تأیید کرد. مسکو که کریمه را “غیرقانونی” در 16 مارس همان سال به خاک خود ضمیمه کرد ، از دو جمهوری جدید حمایت کرد. اوکراین از دست دادن هر دو منطقه را نپذیرفت و در ژوئن 2014 سعی کرد دوباره کنترل خود را به دست آورد.

روزنامه بین المللی Security را بخوانید که کاملاً به سیاست بین المللی اختصاص داده است

آنا پویریری، مترجم به روسی و انگلیسی

توسط هیئت تحریریه

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *