[ad_1]

برنده نوبل دستگیر شد اونگ سان سوچی همراه با سایر اعضای دولت ، پس از نتیجه انتخاباتی که به او یک برنده داد. E کودتا در میانمار، حتی اگر ژنرال ها این نسخه از واقعیت ها را رد كنند: “فرانچسكو سیچی” سینولوژیست در این مصاحبه با ما گفت: “آنها نمی گویند كه آنها پیروز شده اند و انتخابات را دزدیده اند” ، اما در مورد انتخابات سردرگمی و تقلب وجود داشته است باید لغو شود ، آنها باید در مدت یک سال ، دوره ای که قدرت را در اختیار دارند ، دوباره مورد استفاده قرار گیرند. ” اگر این یک کودتا نباشد ، ما به آن نزدیک هستیم ، همچنین به این دلیل که مطمئناً بررسی نتایج انتخابات یک سال طول نمی کشد و بیش از همه ، نیازی به دستگیری مخالفان سیاسی نیست. وضعیت اضطراری اعلام شده و ژنرال سابق مایینت سو تا پایان عمر سرپرست ریاست جمهوری خواهد بود. همچنین ، به گفته سیشی ، “غرب مظنون است كه پكن در پشت همه اینها قرار دارد و اوضاع آشفته جنوب شرقی آسیا با وخیم شدن روابط آمریكا و چین باعث می شود آنچه اتفاق افتاده است بمبی قابل انفجار باشد.”

در میانمار چه اتفاقی می افتد؟ آیا اظهارات “تقلب عظیم در انتخابات” اتفاقاتی را توجیه می کند؟

کودتایی رخ داد که در آن ارتش به رهبری ژنرال انجام شد مین اونگ هلاینگ آنها قدرت را بدست آوردند و پارلمان منتخب را اخراج کردند. ده ها نفر دستگیر شدند و شاید خود آنگ سان سوچی در حبس خانگی قرار گرفت. به این ترتیب ، روند دموکراتیک سازی و صلح طلبی ، حتی جدی تر ، قطع می شود ، زیرا در سراسر جنوب شرقی آسیا وضعیت ظریف داریم. به عنوان مثال ، در تایلند ، جایی که ماهها اعتراض و نبردهای سیاسی بین دربار سلطنتی و ارتش ثبت شده است. آنچه در میانمار رخ داد به معنای وسیعتر عواقب جدی نیز در پی دارد. علاوه بر این گفته می شود مین آونگ هلینگ پدرخوانده ژنرال تایلندی پرم تینسولانوندا ، شخصیتی جنجالی در سیاست جنوب شرقی آسیا ، طرفدار بیش از یک کودتا در بانکوک است. سرانجام ، در بانکوک در مورد تماس های هلینگ و روس ها صحبت می شود. وضعیت بسیار گیج کننده ای

ما چه می دانیم؟

در محافل غربی این سوicion ظن وجود دارد که چین پشت کودتا است. چنین سو susp ظن ناب در مواقع تنش بزرگ جهانی بسیار ظریف می شود. واکنش رسمی پکن بسیار محتاطانه است ، زیرا طبق سنت چین موضعی به نفع ژنرال ها یا حتی دیگران نمی گیرد. چینی ها به دنبال یک راه میانه هستند ، چینی ها می گویند ما باید مراقب باشیم: ژنرال ها گفته اند که فقط برای یک سال قدرت را در دست خواهند داشت و سپس به صندوق های رای باز خواهند گشت ، زیرا به گفته آنها ، تقلب در انتخابات و رویه های بررسی وجود داشته است. البته ، هیچ کس نمی داند چه اتفاقی خواهد افتاد. اما چین نیز ممکن است خجالت بکشد. در چنین شرایطی ، سو to ظن به حمایت از کودتا برای او مفید نیست.

به نظر می رسد سوچی با ژنرال ها همکاری کرده است ، زیرا هرگز در جریان آزار و شکنجه و قتل عام اقلیت مسلمان در میانمار ، تا جایی که درخواست پس گرفتن جایزه نوبل شده ، مخالفت نکرد. بجای؟

میانمار مانند کره شمالی کشوری بسته نیست ، تا دیروز لیبرال دموکراسی بود. تاریخچه مبارزات بین بوداییان و مسلمانان قرن هاست و تا تبت نیز در جریان است. روهینگیا اقلیت اسلامی هستند ، تا حدی از بنگلادش مهاجرت کرده و اکثریت بودایی آنها را رد کرده اند. در این شرایط ، سوچی در آن زمان تلاش کرد تا نگرشی محتاطانه نسبت به بودایی ها و ارتش حفظ کند. در آن زمان ، میانمار تحت حمایت ارتش دموکراتیک بود ، اما حکومت دموکراتیک با سازش میان نیروهای لیبرال و نیروهای طرفدار ارتش محقق شد.

چگونه این سازش بوجود آمد؟

روند دموکراتیک سازی نیز به لطف همکاری زیرزمینی بین ایالات متحده و چین اتفاق افتاد ، زیرا هر دو طرف از ارتش مراقب بودند. عدم تعادل در روابط بین واشنگتن و پکن در سال های اخیر به طور طبیعی همه چیز را دشوار کرده است ، به ویژه در حفظ تعادل نامشخص. و اکنون اوضاع سرشار است.

واکنش مردم چگونه خواهد بود؟ در دوران دیکتاتوری نظامی ، بودایی ها بسیار فعال بودند ، حالا چه؟

هنوز نمی توانیم پیش بینی کنیم. آنچه ما می دانیم لیست 24 دستگیر شده است و بسیاری از موارد به این اسامی بستگی خواهد داشت. قهرمانانی مانند رئیس جمهور وین مینت ، چندین وزیر ارشد منطقه ، رئیس حزب آنگ سان سوچی ، رهبر دانشجویی مین توی تیت و حتی نویسنده ماونگ آن چو. همه آنها در حصر خانگی هستند.

—- —- —- —-

برای ادامه ارائه اطلاعات با کیفیت و مستقل به شما ، به نظر شما نیاز داریم.

از ما حمایت کنید اکنون اهدا کنید ، اینجا را کلیک کنید

© پخش مجدد ذخیره شده است

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *