[ad_1]

جوزف بورل ، نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور خارجه و سیاست امنیتی در سفری رسمی به مسکو ، جایی که با سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه دیدار کرد. در کنفرانس مطبوعاتی پس از جلسه ، موضوع اصلی حبس الکسی ناوالنی ، وبلاگ نویس مخالف روسی بود.

بورل خواستار آزادی وی و “تحقیقات شفاف” در مورد علل مسمومیت ادعا شده در ماه اوت گذشته در سیبری شد. لاوروف با این درخواست روبرو شد او پاسخ داد به روشی غیرمنتظره ، متعجب نماینده اروپا.

لاوروف با یادآوری اینکه علی رغم آنچه اتفاق افتاده بود ، گفت: “رهبران استقلال کاتالونیا به دلیل برگزاری همه پرسی در زندان به سر می برند ، تصمیمی که عدالت اسپانیا با وجود این که دادگاه ها در آلمان و بلژیک علیه آن رأی صادر کرده اند ، لغو نشده است.” روند رسیدگی به پرونده قضایی “.

“اسپانیا از دادگستری خود دفاع کرده و خواسته است که در تصمیمات خود شک و تردید نکند. این همان کاری است که ما غرب می خواهیم از نظر متقابل انجام دهد” با پرونده ناوالنی. وی گفت: پرونده پروكس نمونه ای از “تصمیمات دادگاه با انگیزه سیاسی” است.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین به انتقاد از استفاده از نیروی پلیس در تظاهرات حمایت از رهبر مخالف پاسخ داده و گفته است “موارد خشونت پلیس در اروپا و ایالات متحده نیز وجود دارد.”

از طرف خود ، آرانچا گونزالس لایا ، وزیر امور خارجه اسپانیا ، در پاسخ به سخنان سرگئی لاوروف ، همتای روسی خود ، “زندانیان سیاسی” رهبران استقلال کاتالان را انکار کرد.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *