[ad_1]

کارشناسان مبارزه با تروریسم 19 آوریل 1993 را “یک رویداد محرک” خواندند: تاریخی که نیروهای انتظامی ایالات متحده حمله مهلکی را به مزرعه ای که یک فرقه در واکو ، تگزاس خود را محاصره می کرد ، آغاز کردند. در طول 51 روز محاصره قبل از حمله ، چندین نفر تا آنجا که ممکن بود به سایت نزدیک شدند تا بفهمند چه اتفاقی می افتد. یکی از آنها شخصی بود که سالها بعد در جلوی ساختمانی که دفاتر FBI را در شهر اوکلاهما در خود جای داده بود بمبی غول پیکر قرار داد: کشته شدن 168 نفر از جمله بسیاری از کودکان این روز ، 19 آوریل 1995 ، در کتاب های تاریخ آمریکا به عنوان خونین ترین حمله تروریستی در ایالات متحده قبل از 11 سپتامبر 2001 ذکر شده است.

اوکلاهما سیتی ، واکو و روبی ریج سابق ، آیداهو – هنگامی که محاصره خانواده ویور ، که در مزرعه آنها حبس شده بود ، با مرگ مادرشان پایان می یابد ، تبدیل به نمادی برای افراط گرایان ضد دولت آمریکا می شود ، بخشهای مهمی از داستان با هدف جذب مردم هر چه بیشتر به هدف خود می پردازند و این مسئله طی سالها باعث نگرانی FBI شده است. طی 20 سال گذشته ، این افراط گرایی در ایالات متحده تقریباً بی مزاحم شده است: حملات 11 سپتامبر سال 2001 تمرکز خود را به سمت بنیادگرایان اسلامی و القاعده معطوف کرده است و باعث می شود تهدیدات داخلی بدون کنترل بیش از حد رشد کند.

و در اینجا ما به لطف رسانه های اجتماعی امروز ، به روش بیش از حد متصل ، در سال 2021 هستیم که بر اساس مبانی ایدئولوژیک تقسیم شده و از ترس های جدید ترسیده ایم. FBI ، وزارت امنیت داخلی و مرکز ملی اکنون صریحاً این حرف را می زنند: با نگاهی به ایالات متحده ، تروریسم داخلی نگرانی فزاینده ای است.

گزارش اطلاعات محرمانه اخیر منتشر شده توسط نیویورک تایمز، هشدار داد که حمله به کنگره در 6 ژانویه می تواند “تقویت چشمگیری برای شبه نظامیان مسلح و متعصب نژادپرست باشد که مراسم تحلیف رئیس جمهور را هدف قرار داده اند.” به عبارت دیگر ، این می تواند به رویدادی تبدیل شود که باعث خشونت بیشتر شود.

نویسندگان این گزارش در مورد “تخریب ساختمان ها و قسمت هایی از خشونت که می تواند متوجه مقامات دولتی در تمام سطوح ، پلیس ، روزنامه نگاران و زیرساخت ها باشد” هشدار می دهند: و دوم ، افزایش احتمالی اعتراضات در پاسخ به محدودیت های هدف کنترل Covid ، که دولت جدید قبلاً از اجرای آن خبر داده است.

این تهدید دیگر محدود به مکانها یا گروههای خاصی نیست ، بلکه از شبکه هایی ناشی می شود که می توانند از طریق رسانه های اجتماعی یا کانال های شبکه عمیق با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. افرادی که می توانند از طریق کانال های رمزگذاری شده مانند تلگرام یا سیگنال ارتباط برقرار کنند ، به طور قانونی سلاح خریداری کرده و حقوق شناخته شده توسط قانون اساسی را مطالبه می کنند.

در این گزارش آمده است كه “گروه های ضد دولتی ، شبه نظامیان خشونت آمیز و انگیزه های نژادی یا قومی شاید بزرگترین تهدیدی باشند كه در سال 2021 با آن روبرو خواهیم شد.” ترس این است كه حوادثی از این دست در 6 ژانویه می تواند افراط گرایان را تغذیه کند و آنها را وادار به همکاری بیشتر با یکدیگر کند: نتیجه این است که پیروان QAnon (که معتقدند رهبر آنها ترامپ در حال مبارزه با شبکه جهانی پدوفیل های وفادار به شیطان است) می توانند با پسران بوگالو (که به دنبال جنگ نژادی هستند) و پسران مغرور (که نسبت به کودتای سوسیالیستی در آمریکا هشدار می دهند).

به عنوان رئیس جمهور ، بایدن این تهدیدها را جدی تر از سلف خود ، كه در عوض گروه های تبلیغ كننده آنها را تشویق می كرد ، جدی می گیرد. اما دولت او مجبور است سخت کار کند تا نبوغ را دوباره در بطری برگرداند و در کف اقیانوس دفن کند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *