[ad_1]

در حالی که مجلس درباره قطعنامه ای درخواست می کند که مایک پنس ، معاون رئیس جمهور و هیئت دولت ، به بیست و پنجمین متمم برای برکناری دونالد ترامپ ، رئیس جمهور فعلی ، استناد می کنند ، این سرمایه دار هرگونه مسئولیت حمله به پایتخت را از طرف هواداران خود انکار کرده و او به شدت از روند استیضاح انتقاد کرده است. علیه وی ، به نقل از دموکراتها. این جمهوری خواه قبل از پرواز به تگزاس ، جایی که برای بازرسی از کار بر روی دیوار مرز رفته بود ، گفت: “این اتهام” مضحک و خطرناک است “. وی اطمینان داد که این روش “خشم بزرگی ایجاد کرد” ، اما من “خشونت” را نمی خواهم. در مورد تجمع روز چهارشنبه قبل از حمله جمعیت به کپیتول هیل ، ترامپ آن را “کاملا مناسب” خواند و مسئولیت های “تحریک شورش” را که متهم به دمو بود ، انکار کرد.

در اولین بیانیه ناآرامی های 6 ژانویه به مطبوعات ، رئیس جمهور مستعفی سپس به شبکه های اجتماعی به دلیل تحریم وی حمله کرد. این سرمایه دار گفت: “این یک اشتباه فاجعه بار بود” و “یک چیز وحشتناک برای کشور ما”. در همین حال ، توییتر بیش از 70،000 حساب مربوط به تئوری های توطئه QAnon را بسته است ، که پیروان آنها در حمله به پایتخت شرکت داشتند. سرمایه دار از آلامو ، تگزاس ، دوباره به انتقاد از شبکه های اجتماعی پرداخت و ادعا کرد که “آزادی بیان مانند گذشته مورد حمله قرار گرفته است.” دموکرات ها از پنس می خواهند که از متمم 25 استفاده کند. فرضیه ای که با توجه به دیدار ترامپ و معاون وی در دفتر بیضی شکل بعید به نظر می رسد ، اولین مورد از زمان وقایع کاپیتول که توسط یک مقام ارشد دولت “مثبت” توصیف شده است. سرمایه دار بسیار متنفر بود و گفت: “اصلاحیه 25 ام برای او خطر صفر است” و او ترجیح می دهد “برای پیگیری جو بایدن و دولت او برگردد”.

در صورت عدم موفقیت ، او هنوز هم می تواند یک کارت استیضاح بازی کند. متن آماده است و اتاق می تواند روز چهارشنبه در مورد آن رأی دهد. با این حال ، زمان انتقال به سنا هنوز نامشخص است. رهبر دموکرات چارلز شومر خواستار رهبر اکثریت میچ مک کانل شد تا بلافاصله مجلس اعلی را تشکیل دهد تا قبل از تحلیف جو بایدن استیضاح شود. وزیر امور خارجه مایک پمپئو آخرین سفر خود را به خارج از اروپا لغو کرد تا انتقال آرام و منظم را تسهیل کند. در همین حال ، ایالات متحده در حال آماده شدن برای مواجهه با یک روز پر خطر دیگر است – مراسم تحلیف بایدن ، برنامه ریزی شده برای 20 ژانویه. FBI زنگ خطر “اعتراضات مسلحانه” احتمالی را که ممکن است از 16 ژانویه آغاز شود و نه تنها پایتخت بلکه شهرهای دیگر را نیز هدف قرار داده است ، به صدا درآورده است. 15000 پرسنل گارد ملی در واشنگتن مستقر می شوند. جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب گفت که “از قسم خوردن در فضای باز نمی ترسد”. یک میهمان استثنایی ممکن است در این مراسم حضور داشته باشد: ایوانکا ترامپ. بر اساس گزارش ها در رسانه های آمریکایی ، دختر و مشاور سرمایه دار بسیار مهم قصد دارد در این توافق نامه شرکت کند تا اعتبار و حرفه سیاسی خود را حفظ کند. این تصمیم پدر را خشمگین می کند و وی احتمال دخالت دخترش را “توهین” خواند. در همین حال ، تحقیقات درباره شورش های 6 ژانویه ادامه دارد.

به گزارش واشنگتن پست ، مقر اف بی آی در ویرجینیا هشدار داده است که افراط گرایان برای حمله به کنگره و آغاز “جنگ” آماده رفتن به واشنگتن هستند. این خبر مستقیماً با ادعاهای وزارت دادگستری و مقامات اطلاعاتی مبنی بر نداشتن اطلاعاتی مبنی بر حمله به کپیتول هیل در تضاد است. تاکنون بیش از 150 نفر توسط FBI و وزارت دادگستری هدف قرار گرفته اند. در میان آنها می توان به جیکوب آنتونی چانسلی معروف به جیک آنجلی ، شمن QAnon اشاره کرد. این مرد که به سمبل حمله تبدیل شده است ، به مرکز صحنه رسانه ها بازگشته است زیرا در زندان از خوردن غذا امتناع ورزیده است زیرا مادرش توضیح داد ، “او فقط غذای ارگانیک می خورد”.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *